piątek, 5 lutego 2016

Dom pełen jest Miłości


Dom Matki jest pełen Miłości. Od podłogi, aż po sufit. Od rana, do wieczora. Nie każdy to widzi na co dzień. Nawet Matka. Czasem Miłość chowa się po kątach. Za firankami, na strychu, w piwnicy. Ale ona jest. Krąży i daje o sobie znać. Miłość ta, ma rożne smaki i zapachy. Zachodzi nam drogę w najmniej oczekiwanych momentach. Taka Miłość, to nie ma łatwo. Bo o przestrzeń w domu musi walczyć. Walczyć ze Skołatanymi Nerwami, z Wielkim Fochem, czy z wszechogarniającym wszystko Zmęczeniem. Na szczęście, ma też swoich sprzymierzeńców,  którzy często są gotowi dla niej walczyć.  Najbardziej pomaga jej zgrywus Dobry Humor i nie wyróżniająca się z tłumu Pokora. Miłość w domu, nie mogla by istnieć, gdyby nie snujące się Wybaczenie i żwawo stąpające za domownikami Postaw Się Na Moim Miejscu.

Miłość w domu mieszka, ale wymaga pielęgnacji, w przeciwnym razie, bardzo łatwo może się wyprowadzić. Domownicy muszą o nią zabiegać. Zabiegi takie są bardzo proste, ale łatwo o nich zapomnieć, jak o podlewaniu kwiatów chociażby. 
Dlatego trzeba pamiętać...
o Przytulaniu
o Dzień Dobry i Dobrej Nocy
o Co Słychać i Jak Minął Ci Dzień?,
o A Co Sądzisz? i o Pomóc Ci?,
ale także o Przepraszam, Proszę i Dziękuje,
i o Kocham Cię...
Chociaż Miłość, to nie wymaga tak bardzo i tak często tego Kocham Cie... ale to tak przyjemnie łechta jej ego, że zawsze się czerwieni gdy to słyszy i jeszcze bardziej się zadomawia w naszym domu. Więc, warto jednak pamiętać i używać Kocham Cię.

W ciągu dnia, Miłość pokazuje się we wszelaki sposób. W rożnych swych obliczach. 

Od rana jest miłością rodzicielską. Jest, gdy Matka i Ojciec pozwalają dzieciom, by te wskoczyły do ich łózka, a potem to już tylko Przytulanie, gilganie, śmiechy i hihy. Jest, gdy Ojciec cichutko wychodzi z pokoju szykować się do pracy. Pozwala Matce i Synowi spać dalej, by za chwilę, przyjść do nich z kawą, by spędzić ostatnie chwile przed wyjściem z domu, razem.

Potem jest miłością matczyną. Jest, gdy Matka cierpliwie karmi dziecko, mimo że ono pluje jedzeniem na odległość. Jest, gdy dziecko upada i płacze, a Matka Przytula, dmucha i chucha i tańczy z nim w ramionach. Jest, gdy Matka dorosłej już córki, zmęczonej już trzeci dzień przeziębieniem, bierze swojego wnuka na ręce, a córce mówi, idź odpocznij. 

Potem jest miłością ojcowską. Jest, gdy Ojciec po całym dniu pracy, przychodzi i od razu bierze dziecko na ręce, targane od doby wysoką gorączką, nosi, lula i całuje. Jest, gdy Ojciec naprawia synowi samochodzik, w którym koło odpadło, samo, a jakże. Jest, gdy Ojciec, który pracuje 1000 km od domu, dzwoni do swych dorosłych już dzieci, spytać Co Słychać.

Potem jest miłością małżeńską.  Jest, gdy Żona obiad Mężowi podaje i gdy ten zjada ze smakiem i Dziękuje mówi. Jest, gdy Matka mówi, do swych dorosłych już dzieci, że Ojca nie ma już drugi tydzień, bo nie mógł przyjechać wcześniej i że to tak, jak by już go wieki nie było i że tęskno. Jest, gdy Mąż wieczorem Żonę przytula, przysuwa bliżej i mówi do ucha, nie uciekaj mi na drugi koniec łóżka, bo Cie znów będę musiał w nocy szukać.  

I tak od rana do wieczora, Miłość jest w domu Matki. I w Twoim domu też. Zaproś Miłość na domową randkę. Usiądźcie wieczorem, Przytul się do Męża i spytaj Jak Ci Minął Dzień. Przegoń Wielkiego Focha, uspokój Skołatane Nerwy, włącz Dobry Humor i rozkoszuj się chwilą. 
To drugi post z serii Blogujemy z uczuciem, na pierwszy zapraszam TU(klik).
 


foto pixabay.com Alexas_Fotos

17 komentarzy:

 1. Powiem Ci: mistrzowski post! Takie lubię:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne! Aż się wzruszyłam bo sobie zdałam sprawy jak dużo jest tej miłości u nas na co dzień, a jej się nie zauważa. Ty to mnie zawsze albo rozbawisz tak, że się śmieję przed tym kompem jak pieprznięta, albo wzruszysz, ze płaczę jak przy bejbi bluesie. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie napisane :) Pozdrawiam serdecznie Marta

  OdpowiedzUsuń
 4. IDEALNY wpis! Cudwonie ubrałaś miłość w słowa! Pokazałaś, że miłość dotyka nas w każdych, najmniejszych nawet gestach i słowach. Wzruszyłam się. Naprawdę i szczerze!

  Dziękuję! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę że się podobało, w końcu to Twoje wyzwanie :)

   Usuń
 5. Przeczytałam i powiem Ci, że odjęło mi mowę, naprawdę! Sprawiłaś, że się wzruszyłam. Pięknie to napisałaś.

  OdpowiedzUsuń
 6. I oby ta miłość trwała i się umacniała! :) Z każdym dniem coraz bardziej ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niech Miłość (przez duże M) trwa :)
  Cudny tekst!

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytam wszystkie Twoje posty i muszę Ci powiedzieć, że są wyjątkowe! Chwytają za serce, są bardzo emocjonalne i nie raz wyciskają z oczu łzy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie piszesz o miłości. Cieszę się że czuć ją w moim domu i że nie mam wątpliwości że ona tu jest. Mam nadzieję że zawszę będę umiała docenić i rozpoznać tą miłość <3

  OdpowiedzUsuń
 10. *** Urodziły się bezbronne
  w ślepo pokochały nas
  Jak kwitnące kwiaty wonne
  pięknem wypełniły czas.

  Dorastając choć kochały
  często też krzywdziły nas
  Potem z gniazda odleciały
  mówiąc tylko - to już czas.


  *** Gdy po latach powracają
  niosą w dłoni cudny kwiat
  Teraz wiedzą że kochają
  bo poznały lepszy świat.

  Co dzień o tym pamiętają
  wychowując własne dzieci
  Gdy rodzice się kochają
  w domu zawsze słońce świeci.

  Tak mi się jakoś skojarzył ten wiersz z Twoim postem, miłość ułatwia wszystko, życie, wychowanie, gdy w domu jest miłość jest i szczęście, pozdrawiam serdecznie!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Niesamowity post! Na tę wielką miłość składają się różne maleńkie drobiazgi, o których trzeba zawsze pamiętać i pielęgnować je.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli to, co właśnie przeczytałeś spodobało Ci się, poruszyło Twoje serce, lub usta do uśmiechu, pozostaw swój komentarz.
Jeśli nie, to kulturalna, konstruktywna krytyka zawsze mile widziana.
TOP