wtorek, 8 marca 2016

7 rzeczy których (nie)wiecie o facetach


Matka była w kinie, a to, samo w sobie jest już wydarzeniem. Bo skoro do kina trzeba jechać 40 km to sami rozumiecie... No ale prowincja rządzi się swoimi prawami. To tak tytułem wstępu. Bo właśnie wizyta w kinie zainspirowała Matkę do popełnienia tego tekstu. Taka nowa, ponoć jakiej jeszcze nie było, komedia. 7 rzeczy których nie wiecie o facetach. Tytuł intrygujący, sądząc po frekwencji w kinie, wiele i kobiet i mężczyzn chciało się tych 7 rzeczy dowiedzieć. Matka wyłuskała z tego obrazu 7 tych (nie)wiadomych rzeczy. Swoim bardzo subiektywnym okiem. A więc rozgość się mój drogi gościu, weź ciasteczko, kawkę i poczytaj. Ja stawiam. Może czegoś o facetach się dowiesz.

1. Mężczyźni są różni, ale jest grupa facetów którym wszystko zwisa. Nie, nie to co myślisz. Zwisa im cały świat, praca, mieszkanie, rachunki, ubezpieczenie, nauka. Lubią pić lub jarać zielsko, mieć fajną laskę u boku i żyć w przeświadczeniu o swojej jedwabistości. Są przekonani, że w każdej chwili mogą zostać milionerami, ale im się nie chce. Część kobiet powie, życiowy nieudacznik, wieczny "Piotruś Pan". I to prawda, bo większość z nich przewegetuje swoje życie tak do końca. Jednak jest iskierka nadziei. Że silny wstrząs ruszy taki element do działania. Niestety tym wstrząsem jest czołowe łubudub ze sportowym samochodem, ale nie faceta, tylko jego fajnej laski. Tak więc jeżeli nie jesteś gotowa na takie poświęcenie, to od razu się wycofaj. Dodam, że ciąża fajnej laski, wstrząsem była nie wystarczającym.

2. Myśl o małżeństwie wywołuje w męskim mózgu paniczny lęk. Mężczyźni boją się stabilizacji. Nie. To nie prawda. Oni chcę stabilizacji. Ale boją się seksu z jedną kobietą aż do śmierci. Jedno wyklucza drugie. Więc tylko w im zrozumiały sposób, dochodzą do wniosku, że aby sprawdzić czy na pewno kochają tą jedyną muszą pójść do łóżka z drugą. Założenie było błędne to i wynik doświadczenia fatalny. Pierwotna żądza, zapłodnienia jak największej ilości samic i rozsiania swojego kodu genetycznego na jak największym obszarze geograficznym, owładnęła filmowego narzeczonego Bachledy-Córuś, która oczywiście koniec końców musiała mu to wybaczyć. 

3. Pewna grupa mężczyzn boi się kobiet, ale bardzo pragnie być w związku. Z tego strachu przy kobietach zachowują się dziwnie, dostają bezsensownego słowotoku i pocą im się dłonie.  W ten sposób odstraszają nieliczne kandydatki chcące zwrócić na nich uwagę, już na stracie. Zresztą nie ma co się dziwić, jeśli posiada się szczura Fuja i mówi się o nim na okrągło. Jednak to co jedne odstrasza, inne przyciąga, a chrupki dla gryzoni to jak się okazuję całkiem dobry sposób na zagajenie swej wybranki. Jak to mówią, każda potwora ma swojego amatora, i nawet dla ciapowatych właścicieli szczurów jest nadzieja. Cóż, nie każdy facet to wulkan testosteronu, może i dobrze.

4. Facet mimo, że w życiu przeszedł niemal wszystko, był już na dnie i miał siłę się z niego wydostać i tak jest emocjonalną "babą przed okresem". Mężczyźni boją się odrzucenia i mimo, że są na szczycie to nie wierzą w to, że ktoś ich kocha. Po tym jak życie zaorało ich poczucie własnej godności i własnej wartości, nie tak łatwo wrócić im do pozycji pewnego siebie samca alfa. Aż trudno uwierzyć, że emocjonalnie facet może być tak bardzo kobietą. Że przejmuję się tym, co innym facetom zazwyczaj zwisa i powiewa. I tu się okazuje, że żeby wyjść z tego błędnego koła i emocjonalnego dna facet nie potrzebuje kobiety, wystarczy mu drugi facet. Ale nie to co myślisz, o nie, po prostu facet kumpel. Przyjaciel. Tylko jaki przyjaciel zniesie swojego kumpla, który chce się w nocy do niego przytulic bo się boi spać sam.

5. Są faceci którzy ociekają testosteronem i zaznaczają swoją samczą pozycje szerokimi barami. Jednak czasem stwarzają pozory siły bo nie radzą sobie ze swoimi przeżyciami. I to jest tak, mimo że dziesięć osób dookoła mówi im, idź do lekarza bo jesteś chory, to i tak nie uwierzą. Bo nie przyznają się sami przed sobą do tego, że mają problem. Dochodzi do tego, że naprawdę muszą zrobić coś głupiego, żeby im klapki z oczu opadły i schowali dumę do kieszeni. Tak jak głupie jest zrzucenie innego faceta do zagrody pełnej niedźwiedzi grizzly w zoo.

6. Nie jeden facet marzy o takim życiu. Skóra, fura i komóra. Kobiet na pęczki. Co noc inna w łóżku, co noc ładniejsza, zgrabniejsza i nie wiadomo co jeszcze. Ale jak wiadomo punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. I mimo że taki facet może mieć każdą, on będzie marzył o tej jednej. Taka przewrotna natura. Więc wszystko to co facet posiada nie przynosi mu już przyjemności, dosłownie. Bo jest nieszczęśliwy z tą swoją niespełnioną miłością, o którą nawet nie walczy.

7. Podsumowując, życie mężczyzn krąży w okół kobiet, bez których żyć nie mogą i bez których było by im nudno. A każdy na swój sposób szuka tej jedynej. Ostatecznie faceci to jednak stworzenia monogamiczne. Trudniejsi jednak w obsłudze, niż pisali w Bravo.

Ot i tyle się Matka z filmu dowiedziała... Ho ho ho!

Jak myślicie dobrze odczytała zamysł reżysera?


plakat-żródło google

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli to, co właśnie przeczytałeś spodobało Ci się, poruszyło Twoje serce, lub usta do uśmiechu, pozostaw swój komentarz.
Jeśli nie, to kulturalna, konstruktywna krytyka zawsze mile widziana.
TOP