niedziela, 20 marca 2016

Rzecz o brzuchu


Każdy ma brzuch. To taka spora, zazwyczaj miękka i rozlewająca się, przestrzeń w okolicach pępka. Male dzieci to mają brzuszek. A niektórzy faceci mają brzuchol. Kobiety gorsze nie są i też posiadają tą część ciała. W przypadku kobiet jednak, brzuch jest wyjątkową okolicą. Bo bywa, że przez dziewięć miesięcy ze zwykłego brzucha zmienia się w przenośny, żywy inkubator nowego życia. I właśnie wtedy, w ciąży, brzuch przestaje być brzuchem. Nagle staje się on: brzuszkiem, brzusiem, brzunio, brzuszeczkiem itp... Dlaczego? To wyjątkowe zjawisko. Powszechnie wiadomo, że w ciąży brzuch rośnie, a nie maleje. Wiec dlaczego ludzie usilnie próbują go zmniejszyć, nazywając pieszczotliwie zdrobnieniami? Przecież prawidłowo, zgodnie z zasadami naszego języka, wielki brzuch powinniśmy raczej nazywać: brzuszysko, brzuchal, brzucho... Ale my lubimy zdrabniać, bo to przecież takie słodkie. Mały dzidziuś w brzuszku u mamusi. Taaak, bardzo słodkie. Zwłaszcza jak nie możesz się schylić żeby ubrać skarpetki, a paznokcie u stóp obcina ci mąż.

Ale to nie jest tak. Przynajmniej nie zawsze. Bo rożne kobiety, noszą rożne ciążowe brzuchy. Ponadto wcale nie jest regułą, że jedna kobieta w każdej ciąży którą miała zaszczyt nosić, ma zawsze ten sam rodzaj brzucha. Specjalnie dla Was, Matka pokusiła się o sklasyfikowanie tych ciążowych brzuchów. A o to i wynik, jej wnikliwej analizy:

Brzuch piłkarski


To jest brzuch marzenie, każda by chciała aby jej wyglądał własnie tak. Jak piłka. W dodatku doczepiona nie naturalnie do szczupłego ciała. Taki typ brzucha, rośnie jakby poza organizmem kobiety. Razem, a jednak osobno. Nie oddziałuje na pozostałe narządy, pozostawiając jej sylwetkę w nienaruszonym stanie. Pod koniec ciąży ciągle widać talię kobiety, a patrząc na nią z tyłu można by się nie zorientować w ogóle, że jest w błogosławionym stanie. Dodatkowo po porodzie Brzuch Piłkarski znika zanim jeszcze kobieta zdąży opuścić szpital. W swoich jeansach z przed ciąży w dodatku! Na prawdę są takie brzuchy, Matka widziała na własne oczy. Nie mogła tego zrozumieć, zwłaszcza że sama opuszczała szpital w pół zgięta, w ciążowych spodniach, wyglądając co najmniej na 6 miesiąc ciąży. Ale to geny podobno. Ten brzuch piłkarski. 

Brzuch kolonizator


Powszechny rodzaj brzucha, choć wyjątkowo kłopotliwy. Zaczyna się niewinnie, ma zadatki na Brzuch Piłkarski. Ale w okolicach 5-6 miesiąca ciąży, odkrywa swoją prawdziwą naturę przed niczego nie świadomą jego posiadaczką. Rozpoczyna inwazje. Sukcesywnie kolonizuje kolejne partie ciała ciężarnej kobiety. Tak, że pod koniec tych 9 miesięcy ma się wrażenie, że w ciąży jest całe ciało. Nogi, zwłaszcza uda, tyłek to nawet podwójnie, ramiona i najbardziej biust. Tyje brzuch i tyje wszystko. Brzuch rozlewa się w obrębie tułowia i ciężko jest określić gdzie właściwie się kończy, a gdzie zaczyna. O czymś takim jak talia, można zapomnieć. Kobieta czuje się jak napompowana i z dozą szaleństwa w oczach stwierdza, że nawet palce u jej stóp przytyły. Taki brzuch z kobietą zostaje znacznie dłużej niż te 40 tygodni. Zostaje z nią na wiele miesięcy po porodzie, czasem nawet lat. Bardzo ciężko się go pozbyć. Matka to wie z autopsji. Sama była szczęśliwą posiadaczką brzucha typu Kolonizator.

Brzuch widmo


To bardzo specyficzny typ brzucha. Żeby taki posiadać, trzeba spełniać pewne kryteria początkowe. To jest waga startowa. Musi ona być dość pokaźna. Szczęśliwa posiadaczka takiej dobrej wagi startowej, może ukrywać swój błogosławiony stan niemalże do samego końca. Brzucha typu Widmo nie widać, skutecznie ukrywa się on w nadprogramowych przed ciążowych kilogramach. Taki brzuch to same zalety. Po pierwsze, w pracy jeśli masz ochotę możesz nikomu nie mówić o swoim stanie i tak się nie zorientują. Po drugie, nie wprowadzasz w stan zawstydzenia, tych wszystkich biednych ludzi w kolejkach, którzy nie muszą się zastanawiać czy przepuścić tą ciężarną, bo zwyczajnie nie wiedzą że nią jesteś. Po trzecie, praktycznie nie przybierasz dodatkowo na wadze. Brzuch Widmo najczęściej czerpie z Twoich zasobów i nie tyjesz dodatkowo. Matka pamięta taką sytuacje ze szkoły. Na zastępstwie w ostatniej klasie, miała nową nauczycielkę od języka polskiego. Kobitka dość potężna, ale i wysoka, jakoś się to rozkładało. Jakie było zdziwienie całej klasy, gdy nagle w czerwcu, lekcji z języka polskiego już nie było, bo jak się okazało Pani Polonistka urodziła dziecię. Szok. Brzuch Widmo.


Takie główne trzy typy brzuchów Matka dla Was wyszczególniła. Być może sądzicie, że typów jest więcej, jednak zapewniam Was, że są to podtypy tych typów, lub ich krzyżówki. 

Co do ciążowych kilogramów, to słyszeliście taki stary kawał?

-Kochanie, zadbałabyś o siebie, tak dla zdrowia zrzuciłabyś parę kilogramów...
-No wiesz co? Jak możesz? Przecież wiesz jak mi cięzko schudnąć po ciązy.
-Po ciąży? Ale kochanie, Krzysiu ma już 12 lat...


foto www.pixabay.com redgular

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli to, co właśnie przeczytałeś spodobało Ci się, poruszyło Twoje serce, lub usta do uśmiechu, pozostaw swój komentarz.
Jeśli nie, to kulturalna, konstruktywna krytyka zawsze mile widziana.
TOP